InterComp

InterComp

4. ročník medzinárodného hudobného festivalu InterComp

 apríl 2024

4. ročník medzinárodného festivalu InterComp organizovaný Fakultou múzických umení Akadémie umení v Banskej Bystrici prináša opäť bohatú ponuku podujatí, hodobno - vzdelávacích a koncertných aktivít. V jarnej časti festivalu sa uskutočnia majstrovské kurzy pre všetky vekové kategórie určené adeptom interpretačného aj kompozičného umenia. Lekcie budú viesť renomovaní umelci a pedagógovia s bohatou ponukou umeleckých špecializácií. Pre klaviristov ponúkame majstrovské kurzy v sólovej hre na klavíri, ale aj v komornej hre. S radosťou uvítame aj záujemcov z radu korepetítorov, ktorí by sa radi zdokonalili v oblasti klavírnej spolupráce. Súčasťou podujatia budú odborné prednášky aj spoločné koncertné vystúpenie účastníkov a lektorov kurzov. Festival z verejných zdrojov podporil Hudobný fond, Fond na podporu umenia, partnermi podujatia sú My Piano a Yamaha PIano Corporation.

Read more

3. ročník medzinárodného hudobného festivalu InterComp

 november 2023

banner 2023Medzinárodný festival InterComp organizovaný Fakultou múzických umení Akadémie umení v Banskej Bystrici pokračuje už 3. ročníkom. Tešíme sa pozoruhodnému záujmu domácich aj zahraničných účastníkov a za mimoriadne pozitívny ohlas na náš festival. 

Read more

1. ročník medzinárodného hudobného festivalu InterComp 2021

V septembri 2021 otvoríme slávnostným koncertom a otváracím ceremoniálom nový medzinárodný hudobný festival INTERCOMP. Hlavným organizátorom je Akadémia umení v Banskej Bystrici, V rámci festivalu sa uskutoční niekoľko koncertných podujatí, ale aj skladateľská a klavírna súťaž. Pozývame na slávnostné otvorenie festivalu, v prekrásnom priestore Národného domu v Banskej Bystrici, kde okrem hudby Astora Piazzollu uvedieme mimoriadne pôsobivé dielo banskobystrického skladateľa Petra Špiláka - with Astor Piazzolla, z cyklu Letters of composers. S veľkorysou podporou firmy My Piano budeme hrať na koncertnom krídle značky Blüthner . Atraktívny program vám bude prezentovať súbor Slovak Nuevo Quinteto, so vzácnymi hosťami koncertu - Jana Orlická - spev, Marián Marian Varhaník - spev a klavír, komorné zoskupenie dychových nástrojov FMU AU pod vedením Andreja Sontága. Krásnu hudbu bude v duchu argentínskeho tanga dopĺňať tanečné vystúpenie Tanečnej školy Janette Fáberovej. Festival sa uskutoční vďaka finančnej podpore FPU, Akadémie umení v Banskej Bystrici, firmy My Piano, mesta Banská Bystrica, Národného domu v Banskej Bystrici, tanečnej školy Janette Fáberovej a ostatných partnerov.

InterComp v médiách → bbonline.sk

Read more