• HĽADAŤ

 • ŠTUDIJNÉ ODDELENIE

  PONDELOK:    09:00 - 10:30

  UTOROK:         
  09:00 - 10:30

  STREDA:          
  09:00 - 10:00 → sociálne 
                                                       štipendium
                            13:00 - 15:00
 • AFA

  Vedecký časopis Ad Fontes Artis 
 • AIS2

  Akademický informačný systém
 • WEBMAIL

  Elektronická pošta 

Veľký úspech pedagógov FMU v medzinárodnej súťaži "Muzyczne orly" 2023

Veľký úspech v poľskej medzinárodnej súťaži "Muzyczne orly" 2023 zaznamenalo CD Flautové sonáty 20. storočia slovenských interpretov Ivice Gabrišovej - flauta a Maroša Klátika - klavír (pedagógov FMU AU BB).
CD získalo hlavnú cenu - trofej v kategórii zahraničného CD.

Ocenený titul vydalo hudobné vydavateľstvo Pavlík records v roku 2022 ako profilové CD oboch interpretov a stretlo sa s priaznivými ohlasmi v radoch odbornej verejnosti a hudobných kritikov. Toto významné ocenenie za výnimočný umelecký počin v oblasti klasickej hudby v roku 2022 udelila obom interpretom medzinárodná porota zložená z popredných európskych interpretov, profesorov, dirigentov a hudobných vedcov.
Slávnostný gala večer a ceremoniál udeľovania cien sa konal 24. 9. 2023 vo Filharmónii Lodzkej Artura Rubinsteina, kde si obaja interpreti cenu prevzali osobne.
Vznik CD titulu Flautové sonáty 20. storočia finančne podporil Interný grantový systém Akadémie umení v Banskej Bystrici, naštudovanie diel a ich koncertné predvedenie podporil formou štipendia Fond na podporu umenia.
Kompletný program CD koncertne predviedli obaja interpreti okrem iných recitálov aj na prvej slovenskej scéne v Malej sále Slovenskej filharmónie v januári roku 2022 v rámci abonentného cyklu SF Hudobná mozaika.

 

→ DIPLOM

diplom muzyczne orly 2023

doc. Mag. art. Ivica Gabrišová, ArtD.
Katedra dychových nástrojov FMU 


→ FOTOGALÉRIA


foto: Marcin Stepień 

Log in